Bij Maes Coating Service in Turnhout leverde ESTEE Coating Solutions een nieuwe manuele poederlakinstallatie op. Het bijzondere: hier werd de nieuwe manuele cabine met horizontale afzuiging van ESTEE geïntroduceerd, die op heel wat punten vernieuwt.
In het kort
- Klant
- Maes Coating Service
- Locatie
- Turnhout (BE)
- Installatie
- Manuele poederlakinstallatie met de nieuwe ESTEE-cabine met horizontale afzuiging
- Opstart
- 2021

Minder energie dankzij een geoptimaliseerd afzuigbeeld
Met 3D-simulaties optimaliseerden onze ingenieurs het afzuigbeeld over de filterpatronen. Het poeder verdeelt zich gelijkmatiger over de filters, waardoor er minder afzuigdebiet nodig is en de ventilator veel minder energie verbruikt. ESTEE gebruikt standaard Donaldson Ultraweb-filterpatronen, die op het vlak van filterprestatie, drukval en levensduur de beste resultaten geven.
Langere levensduur en service-vriendelijk
Ook de reinigingsfunctie van de filterpatronen werd verbeterd, wat hun werking en levensduur ten goede komt. Filterpatronen en afblaasventielen zijn makkelijk bereikbaar via speciale serviceluiken.

Licht en controle
LED-tegels in het dak van de cabine halen ruimschoots de 750 lux die de Europese norm EN 16985:2019 voorschrijft, wat het comfort van de poederlakker sterk verhoogt. Bij de oplevering meten onze servicetechnici de luchtstroom over de cabine na, en de klant ontvangt daarvan een attest.
Bekijk ook onze oplossingen voor startende loonlakkers.
Een vergelijkbaar project in gedachten?
Vertel ons over uw plannen. We komen vrijblijvend langs en denken met u mee.


