ESTEE Coating Solutions

Contour Covering Technology (Winterswijk): gasverbruik twintig keer lager met nieuwe droog- en moffeloven

Contour Covering Technology uit Winterswijk levert plaatwerk op maat aan veeleisende klanten uit de medische en de halfgeleiderindustrie. Kwaliteit en energie-efficiëntie staan er hoog in het vaandel. De 35 jaar oude ovens van de poederlakkerij verbruikten te veel gas en warmden de hal sterk op, en een vervanging binnen de beschikbare ruimte en tijd was geen evidentie.

In het kort

Klant
Contour Covering Technology BV
Locatie
Winterswijk, Nederland
Installatie
Nieuwe droog- en moffeloven met hybride warmtebron
Bouw
Van 2 januari tot 1 februari 2024
Resultaat
Gasverbruik gedeeld door 20, oventemperatuur van 200 °C naar 180 °C
Elektrische weerstanden en circulatieventilatoren

Het concept van ESTEE

Na een uitgebreid marktonderzoek koos Contour Covering Technology voor het concept van ESTEE:

  • een hybride warmtebron, 100% gas en 100% elektrisch voor beide ovens, perfect regelbaar volgens het beschikbare elektrische vermogen;
  • een A-cap-luchtsluis aan de ingang van de moffeloven, waarbij de warmte op natuurlijke wijze in de oven blijft;
  • warmte-uitwisseling tussen de verwarmingskamers van de moffel- en de droogoven;
  • warmte-uitwisseling tussen de stukken die uit de moffeloven komen en de stukken die de droogoven ingaan;
  • ons eigen concept van luchtverdeling, met een uiterst vlakke ovencurve als resultaat;
  • automatische deuren aan alle in- en uitgangen, die sluiten wanneer er geen stukken door de lijn gaan.
Put voor de A-cap-luchtsluis

In één maand gebouwd

Half december 2023 brak ESTEE de bestaande ovens af. Tegelijk zorgde Contour Covering Technology voor de nutsvoorzieningen en groef het een put voor de A-cap-luchtsluis. Op 2 januari 2024 startte de bouw van de nieuwe ovens, ook het traject van het bestaande railsysteem werd aangepast. Op 1 februari 2024 waren de nieuwe ovens operationeel.

De oude droog- en moffeloven bij Contour Covering Technology
Bouw van de nieuwe ovens bij Contour Covering Technology

Het resultaat

Alle doelstellingen werden gehaald of overtroffen. De ovencurve is zo vlak dat de werktemperatuur van 200 °C naar 180 °C kon. De warmte in de hal daalde meteen merkbaar, en na enkele weken was het gasverbruik met een factor 20 gedaald.

Ovencurve van de nieuwe moffeloven

Met de hybride warmtebron op 40% elektrisch werkt de oven enkel bij de opstart op gas. Na de uitbreiding van het zonnepanelenpark van Contour Covering Technology kunnen de ovens volledig elektrisch werken: zero emission.

A-cap-luchtsluis aan de ingang van de moffeloven
Ingang droogoven en uitgang moffeloven

Beide bedrijven kijken met plezier en trots terug op dit traject, en maken al plannen voor andere delen van de poederlakkerij.

Een vergelijkbaar project in gedachten?

Vertel ons over uw plannen. We komen vrijblijvend langs en denken met u mee.

Vraag een afspraak aan Bekijk onze referenties

Meer nieuws

Bekijk alle referenties →

Pin It on Pinterest

Share This
Scroll naar boven